Прорив під час 22-го засідання Постійно діючого комітету ВОІВ з авторського права і суміжних прав (ПКАС)

ПКАС є основним органом ВОІВ для ведення переговорів з питань авторського права, і до порядку денного червневого 22-ге засідання Постійно діючого комітету ВОІВ з авторського права і суміжних прав входила низка важливих питань, які потребували розгляду Комітетом вже протягом деякого часу.  До цих питань належали питання обмежень і винятків у авторському праві / суміжних правах, можлива угода про охорону радіо- та телетрансляцій, а також можлива угода про охорону прав виконавців при виконанні аудіовізуальних творів.

Після 11 років обговорень ПКАС досяг згоди стосовно положень про охорону прав виконавців у аудіовізуальній індустрії. Це сигналізує про перехід у завершальну стадію процесу обговорення, завданням якого є укладання угоди ВОІВ про виконання аудіовізуальних творів. 

Крім цього, в результаті неформальних дискусій та обговорень був зроблений важливий крок у напрямку вирішення питання щодо обмежень і винятків для осіб з вадами, що полягають у нездатності читати друкований текст.  Був погоджений спільний текст, який був поданий у «непаперовій» формі.  Він став основою для подальших дискусій стосовно міжнародного документу, що торкатиметься проблем обмежень і винятків для осіб з вадами зору.

(Автор статті: Санна Фолк і Ян Нордеманн, Програмний комітет АІРРІ)